Bota - Gazeta Koha Jone

Bota

Home Bota

Nga stuhitë e acarta te reshjet e pazakonta, çfarë mund të sjellë dimri El Niño që po vjen

0
Stina e dimrit këtë sezon mund të duket krejtësisht ndryshe nga ajo që bota është mësuar në vitet e fundit, kjo për shkak të ...

Zelensky kandidat për zgjedhjet e 2024? Zonja e Parë nuk ka një përgjigje të saktë

0
Do ti mbajë Ukraina zgjedhjet presidenciale në 2024? Zonja e Parë, Olena Zelenska nuk ka një përgjigje të saktë për pjesëmarr...

Macron la në pritje Papën, ja si reagon Ati i Shenjtë. Video bëhet virale në rrjet

0
Papa Françesku teksa shpreh me mimikë mërzitjen dhe zhgënjimin prej faktit se Presidenti francez Emmanuel Macron e la të ...

Për herë të parë në histori, numri i turistëve në Venecia kalon atë të banorëve

0
Venecia, një nga destinacionet më të njohura në botë, po përballet me pasojat e turizmit masiv. Banorët e qytetit thonë se si...

Fëmijët në Rusi po përgatiten për luftë

0
Në shkollat ​​nga Paqësori deri në Detin e Zi, fëmijët në kopshte veshin uniforma dhe marrin pjesë në praktikën e marshimit. ...

Koreja e Veriut e quan liderin e Jugut një “idiot diplomatik”

0
Koreja e Veriut kritikoi presidentin e Koresë së Jugut, Yoon Suk Yeol, duke e quajtur atë një “idiot diplomatik” të hënën, du...

Vuçiç: Një nga ditët më të vështira për vendin tonë

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka folur për herë të parë pas sulmit në veri të Kosovës, ku u vra një efektiv i polic...

Deputeti gjerman: Jam kureshtar të shoh çfarë justifikimi do të ketë Vuçiç për sulmin në veri

0
Kryetar i Komisionit të Punëve të Jashtme të Bundestagut Gjerman, Michael Roth, ka reaguar për sulmin brutal në veri, ku u vr...

Tensionet në veri të Kosovës, Varhelyi: Dhuna të ndalet menjëherë!

0
Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, Oliver Varhelyi, e ka dënuar sulmin ndaj policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë ...

I akuzuar për korrupsion, senatori amerikan nuk pranon të dorëhiqet

0
Senatori Bob Menendez është larguar përkohësisht nga posti i kryetarit të Komisionit të Senatit për Marrëdhëniet me Jashtë, p...