Kuriozitete - Gazeta Koha Jone

Kuriozitete

Home Kuriozitete

Si i ka ndryshuar shkenca dhe teknologjia zakonet e duhanpirësve?

0
Teknologjia - bota rrotullohet rreth saj. Ajo ka ndryshuar rrënjësisht jetën tonë në sfera të ndryshme, nga inteligjenca arti...

Lulet që kanë çelur në Antarktidë nuk janë lajm i mirë

0
Studiuesit në Itali kanë zbuluar se dy lloje të bimëve kanë çelur e po përhapen me shpejtësi në Antarktidë për shkak të rritj...

Ky profesion nuk rrezikohet nga Inteligjenca Artificiale

0
Zhvillimi i Inteligjencës Artificiale e ka mbushur botën me entuziazëm dhe frikë. Kjo sepse shihet si një ndihmesë e madhe, p...

5 gjëra që thotë partneri manipulues për t’ju mbajtur në një marrëdhënie abuzive

0
A keni ndjerë ndonjëherë se jeni duke u kontrolluar, manipuluar ose nën presion? Ata kanë aq shumë kontroll mbi ju, saqë jeni...

Kjo linjë ajrore ka një zgjidhje për të mos marrë valixhe me vete gjatë udhëtimeve

0
Nuk jeni i sigurt se çfarë të paketoni nga garderoba juaj për një pushim në Japoni? Nëse jeni duke fluturuar me Japan Airline...

Të hënën nis shkolla, po a duhet të postojnë prindërit foto të fëmijës në ditën e parë?

0
Nisja e shkollës nuk është thjesht rinisja e përgjegjësive, mësimeve, orareve, provimeve, por edhe eveniment. Pavarësisht ank...

Çfarë duhet të bëni nëse fluturimi juaj anulohet?

0
Kur udhëtoni me aeroplan, rrezikoni që fluturimi juaj të anulohet ose vonohet. Tomasz Pawliszyn, një ekspert i udhëtimit t...

Ky shënim i shkruar nga Steve Jobs shitet mijëra dollarë në ankand

0
Një shënim i shkruar me dorë nga themeluesi i Apple, Steve Jobs, është shitur në ankand për 175.759 dollarë, 6 herë më shumë ...

Seriali i ri më i shikuar i momentit në Netflix

0
Seriali i ri i Netflix “One Piece” mbërriti në shërbimin e transmetimit më 31 gusht dhe tashmë ka thyer rekordin e vendosur n...

E bën partneri juaj? 99 përqind e tradhtive fillojnë kështu

0
Pavarësisht nga fakti që tradhtia bashkëshortore emocionale nuk përfshin kontakt fizik dhe intimitet, ajo, si tradhtia “e vër...