Kuriozitete | Gazeta Koha Jone

Kuriozitete

Home Kuriozitete

Ky shtet do të ndalojë pilotët dhe stjuardesat të hedhin parfum

0
Zyra e Drejtorit të Përgjithshëm të Aviacionit Civil të Indisë (DGCA), e cila mbikëqyr industrinë e aviacionit të vendit, koh...

Historitë e çuditshme dhe të mrekullueshme të vitit 2022

0
Gjatë vitit 2022 lajmet nuk kishin të bënin vetëm me luftën, politikën apo krizën globale të energjisë. Këpucët e prodhuar...

Netfix njofton sezonin e dytë për “Squid Game”, konfirmohen dhe aktorët kryesor

0
Tashmë është zyrtare. Netflix i ka dhënë dritën jeshile serialit të suksesshëm, Squid Game, për një sezon të dytë. Neflix si ...

E verdha e vezës për lëkurë rinore

0
Kujdesi për lëkurë të butë dhe të lëmuar është shumë i rëndësishëm për parandalimin e plakjes së saj, veçanërisht në përpjekj...

E bën partneri juaj? 99 përqind e tradhtive fillojnë kështu

0
Pavarësisht nga fakti që tradhtia bashkëshortore emocionale nuk përfshin kontakt fizik dhe intimitet, ajo, si tradhtia “e vër...

Nëse hani arra do të jetoni më gjatë

0
Nëse dëshironi të keni një jetë të gjatë, të shëndetshme dhe aktive në shtëpinë tuaj, keni gjithmonë arra. Një studim i ri...

Laura Mersini-Houghton, shkëncetarja shqiptare, e cila punoi me Stephen Hawking për origjinën e Universit

0
Në prag të pubikimit të librit të saj të ri mbi origjinën e universit, shkencëtarja shqiptaro-amerikane, Laura Mersini ka tre...

Gruaja gjen 1 miliard dollarë në llogari dhe bie në hall me bankën: Kisha vetëm 20 $

0
Një grua amerikane, teksa ka tërhequr 20 $ nga një ATM, zbuloi se në llogari, kishte plot 1 miliard dollar. Julia Yonkowsk...

Kur duhet t’i blini fëmijës suaj telefonin e parë

0
Fëmijët nga mosha 8 deri në 12 vjeç kalojnë pak më pak se pesë orë në ditë me telefonat e tyre dhe në kohën kur bëhen adolesh...

Ky është viti kur do festojmë Bajramin dhe Krishtlindjet njëkohësisht?

0
Ekzistojnë rrallë koincidenca të festave fetare që të ndodhin brenda një dite njëkohësisht. Ju mund të mbani mend se do të...