Rajoni - Gazeta Koha Jone

Rajoni

Home Rajoni

VIDEO/ Vila luksoze e Radoiçiç, Sveçla: Jo luftëtar lirie, por Pablo Escobar i rajonit!

0
Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka publikuar pamje nga vila luksoze e Milan Radoiçiç në Veri të Kosovës, i cili...

I riu shqiptar humb jetën në kufirin me Serbinë, familja Muçiqi: Ka ndodhur në rrethana të paqarta

0
Dy shqiptarë janë sulmuar në kufirin Kroaci-Serbi, dhe si pasojë e plagëve të marra 19-vjeçari Shqipron Muçiqi ka ndërruar je...

EULEX-i kundër Serbisë, hedh poshtë pretendimet e Vuçiç-it

0
Misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë (EULEX) hodhi poshtë pretendimet e zyrtarëve serbë se nuk është l...

Sveçla tregon si erdhën armët në Manastirin e Banjskës

0
Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla në një intervistë për CNN, kla bërë me dije se armët në Manastirin e Banjskës k...

Fletëarresti ndërkombëtar për nënkryetarin e Listës Serbe, ministrja Haxhiu: Do veprojmë menjëherë

0
Ministrja e Drejtësisë në Kosovë, Albulena Haxhiu ka deklaruar se në ditët në vijim, nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiç...

Vuçiç kërkon tërheqjen e Policisë nga Veriu i Kosovës: Jemi të gatshëm për dialogun

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, bëri thirrje për tërheqjen e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës nga veriu i Kosovës. ...

”Kosova nën sulm”, Vjosa Osmani për Reuters: Do mbrojmë çdo pëllëmbë me çdo çmim

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një intervistë për Reuters'', thotë se Kosova është nën sulm. “Grupi (i armatosur) thj...

Euforia e pasigurt rreth “fitores” së Kosovës në Veri

0
Analizë nga Ervin Qafmolla Euforia që këto ditë është shpalosur nga një pjesë domethënëse e komunitetit të medias, opinion...

”Serbia do ndëshkohet”, mediat: SHBA heton përfshirjen e Beogradit në sulmin terr*orist

0
Sulmi terrorist në Kosovë ka shqetësuar Europën dhe SHBA-në. ”The Guardian” zbulon se administrata Biden po heton përfshirjen...

VIDEO/ Sulmi terrori*st në Veri, Osmani: Vuçiç e ka konfirmuar involvimin direkt

0
Presidentja Vjosa Osmani, flet për herë të parë publikisht pas aktit terrorist të së dielës në Banjskë të Zveçanit. Ajo tha s...