Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 2

Rajoni

Home Rajoni Page 2

PSD: E turpshme që opozita nuk protestoi kundër Trendafilovas, drejton një gjykatë që përndjek krerët e UÇK-së

0
Anëtarja e kryesisë së PSD-së në Kosovës, Donjeta Demolli e ka cilësuar të turpshme dhe të papranueshme mos pjesëmarrjen e op...

FOTO/ Gaz lotsjellës dhe arrestime, gjithçka që ndodhi në protestën kundër Trendafilovës

0
Me hedhjen e mjeteve piroteknike para hotelit “Sirius”, PSD ka kundërshtuar vizitën e kryetares së Dhomave të Specializuara t...

Trendafilova pritet me protesta! Disa të arrestuar, mes tyre kreu i PSD-së

0
Kët të mërkurë, Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një protestë kundër vizitës së kryetares së Dhomave të Specializuara të K...

Zyrtari amerikan thirrje Serbisë: Shkaktimi i trazirave në Kosovë nënkupton përballje me NATO-n

0
Shkaktimi i trazirave në veri të Kosovës nënkupton përballje me NATO-n. Është ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga ndihmës s...

111 vjetori i Pavarësisë, Arifi vendos flamurin kuqezi në ballkonin e Komunës së Preshevës

0
Kreu i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka vendosur flamurin kombëtar për nder të festës së flamurit, 28 Nëntorit. Arifi ...

Reshjet e borës godasin Evropën Lindore, raportohet për 3 të vdekur

0
Tre të vdekur pasi reshjet e para të dendura të borës dhe stuhitë e dimrit goditën Evropën Lindore Paralajmërim i verdhë p...

Kapet kokaina me vlerë marramendëse në Portin e Pireut; Policia greke: Ishte fshehur në arkat me banane

0
Tetëdhjetë pako plastike që përmbanin 91 kilogramë dhe gjashtë gramë kokainë, me vlerë rreth 4,000,000 euro, u kapën brenda...

Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të dyfishta në maj

0
Kryeministri dhe lideri i LSDM-së në pushtet, Dimitar Kovaçevski, në takimin e zhvilluar me liderët e partive parlamentare ka...

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë: Një nga obligimet e Kosovës, krijimi i Asosacionit

0
Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Joern Rohde, ka thënë se një nga obligimet e Kosovës për normalizim të marrëdhënieve me...

Dëshmitarja e Shtatë dëshmon në Speciale – “Edhe ekipi mjekësor ka qenë në vijat e para të frontit”

0
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj, ka dëshmuar të enjten në Dhomat e Specializuara në çështjen gjy...