Intervista - Gazeta Koha Jone

Intervista

Home Intervista

Ambasadori Hill intervistë për VOA: Kemi probleme thelbësore me Albin Kurtin!

0
Ambasadori amerikan në Beograd Christopher Hill, tha sot se vendet perëndimore e kanë bërë të qartë se Kosova do të përballet...

Amanda Roberson, zv. Shefe e Zyrës së Marrëdhënieve me Publikun në Ambasadën Amerikane: “Këndi Amerikan Lëvizës”

0
Në Shqipëri, ditën e enjte, nis udhëtimin nëpër 6 qytete “Këndi Amerikan Lëvizës” (Mobile American Corner), i cili synon të n...

Intervistë ekskluzive për KOHA JONE e kandidates për kryetare bashkie në Tiranë, Lajla Përnaska

0
-Intervistë ekskluzive për KOHA JONE e kandidates për kryetare bashkie në Tiranë, Lajla Përnaska- Pyetje 1: Ndër gjithë ka...

Kandidati komunist për Tiranën, Marko Dajti: Unë do të dalë i treti, pas Veliajt dhe Këlliçit. Roland Bejkon e PD as e llogaris fare, ndërsa Qorrin…!

0
Intervistë ekskluzive për “KOHA JONE” me kandidatin e Frontit të Majtë, për bashkinë e Tiranës, Marko Dajti.  Ndër 6 kandi...

Avokati Adriatik Lapaj: Shqipëria ka nevojë për ‘veting’ në politikë

0
Avokati dhe pedagogu i Fakultetit të Drejtësisë në Universitetin i Tiranës, Adriatik Lapaj, thotë se reforma në drejtësi në S...

Linda Rama: Të qenit në krah të Edit është rrugëtimi më i jashtëzakonshëm në jetën time

0
Intervista e plotë me Linda Ramën: – Pse u desh kohë që Linda të kornizonte veten në një dimension, i cili e përfshin atë ...

Haradinaj: Krijimi i Asociacionit, rruga e vetme për të arritur tek marrëveshja finale

0
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj thotë se Prishtina nuk duhet të mbetet peng i Asociacionit dhe ...

Ambasadorja Hastad: Po përgatisim Ballkanin Perëndimor të bëhet anëtar i BE

0
Në intervistë ekskluzive për DW, Elsa Hastad, ambasadore e Suedisë në Tiranë, në kuadër të Presidencës suedeze të BE thekson ...

Richard Grenell në një rrëfim ndryshe në “Çim Peka LIVE”

0
Çim Peka: Richard Grenell, shefi i inteligjencës në administratën Trump, i dërguari i Presidentit Trump për marrëveshjen Koso...

Kosovë/Ramush Haradinaj: Asociacioni i komunave me shumicë serbe duhet të jetë pjesë e marrëveshjes përfundimtare

0
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i tha Zërit të Amerikës se Asociacioni i komunave me shumicë s...