Kosova - Gazeta Koha Jone

Kosova

Home Kosova

Ambasadori amerikan: Një apo disa struktura qëndrojnë pas sulmit në veri të Kosovës

0
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, tha të shtunën se një apo disa struktura qëndrojnë pas sul...

Ben Blushi: Në manastirin e Banjskës, Kosovë (FOTO)

0
Nga Ben Blushi Manastiri i Banjskës ku u vra një polic shqiptar dhe katër paramilitarë serbë ndodhet gati 20 minuta larg q...

Borell thirrje urgjente Serbisë: Tërhiqni ushtrinë nga kufiri me Kosovën!

0
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian (BE) për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, i bëri thirrje Serbisë të s...

Kurti: Moska ndoshta qëndron pas sulmit terrorist në veri të Kosovës

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ndoshta Moska qëndron pas sulmit terrorist në veri të Kosovës. Kurti këtë...

Ministri i Brendshëm i Kosovës kundër propozimit të Ramës: Nuk kemi nevojë për KFOR-in në katër komunat e Veriut

0
Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se policia e Kosovës është e aftë ta menaxhojë situatën në katër ...

Dalin pamjet kur Policia e Kosovës bastis banesën luksoze të Milan Radojçiç në Liqenin e Ujmanit

0
Dalin pamjet kur Policia e Kosovës bastis banesën luksoze të Milan Radojçiç në Liqenin e Ujmanit. Ministri i Brendshëm i K...

NATO-ja miraton forca shtesë për shkak të tensioneve në veri të Kosovës

0
NATO-ja njoftoi të premten se ka miratuar forca shtesë për t’i dislokuar në veri të Kosovës – zonë e banuar me shumicë serbe ...

Sulmi i armatosur në veri të Kosovës, Milan Radoiçiç jep dorëheqjen si nënkryetar i Listës Serbe

0
Milan Radoiçiç është dorëhequr nga posti i nënkryetarit të Listës Serbe. Ka qenë vetë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç që ka...

Policia e Kosovës kryen bastisje në veri lidhur me ngjarjet në Banjskë

0
Policia e Kosovës bastisi të premten pesë vende të ndryshme në tri komuna me shumicë serbe në veri të vendit, në kuadër të he...

REL: Për Asocacionin, sytë nga SHBA-ja

0
Topi për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë do të duhej të kalonte në fushën e SHBA-së, sipas p...