Kuriozitete | Gazeta Koha Jone | Page 3

Kuriozitete

Home Kuriozitete Page 3

Ja cili është fruti tropikal që “zhduk” rrudhat

0
Sipas një studimi të botuar në revistën 'Nutriens' mangot janë vlerësuar si një aleatë i rëndësishëm në luftën kundër plakjes...

10 faktet të cilat nuk i keni ditur më parë për Krishtlindjet

0
Krishtlindja është një ndër festat më të festuara në botë. Kjo ditë e shënuar e cila simbolizon paqe, mirësi dhe dashuri cele...

Përfitimet shëndetësore nga kripa e detit

0
Zgjidhja më e mirë për të përballuar ditët e nxehta është padyshim afër detit apo pishinave të qytetit. Ndjesia e çlirimit...

Përbërësi që s’duhet të mungojë kurrë kur bëni maska për flokët

0
Nëse ekziston një përbërës që nuk duhet të mungojë kurrë në maskat tuaja të flokëve është veza. Çdo lloj floku ka nevojë për ...

Dy vëllezërit Balla spektakël në “America’s Got Talent”, çudisin Amerikën me talentin e tyre

0
Vëllezërit Balla spektakël në "America's Got Talent". Dy talente të nivelit botëror. Kliko videon!

5 mënyra për të kapërcyer frikën kur udhëtoni me avion

0
Frika nga fluturimi është e pranishme te shumë njerëz dhe shumë nuk dinë fare si të përballen me ndjenjat e pakëndshme kur hi...

Përbërësit që ndihmojnë në heqjen e njollave të verdha nga rrobat

0
Kur djersa përzihet me gjurmë deodoranti ose detergjenti rrobash, mund të shfaqen njolla të verdha në veshje. si mund t’i hiq...

Në Japoni takimet e njohjes nuk po i bëjnë çiftet, por prindërit e tyre

0
Është një pasdite vere me avull në qytetin japonez të Osakës, ku një grup prej rreth 60 burrash dhe grash janë mbledhur për n...

Zbulimi/Një test i ri gjaku zbulon mbi 50 lloje kanceri në trupin e njeriut

0
Një testi i ri gjaku zbulon mbi 50 lloje kanceri dhe vendin e origjinës së tyre në trup. Megjithatë testi ende nuk mund të zë...

Mrekullia në Kolumbi: Gjenden fëmijët në xhungël

0
Fund i lumtur i një kërkimi disa javor në xhunglën kolumbiane: Katër javë pas rrëzimit të një avioni në xhungël fëmijët e hum...