Kuriozitete | Gazeta Koha Jone | Page 2

Kuriozitete

Home Kuriozitete Page 2

“Nusret” sërish në telashe, kuzhinieri i famshëm paditet nga punonjësit e tij

0
Kuzhinieri i famshëm turk, Nusret Gokçe (Nusret), dhe pronar i restorantit më të shtrenjtë që shërben biftek dhe që tashmë ës...

Një monedhë e rrallë australiane shitet për 38 200 dollarë

0
Një monedhë e rrallë 90-vjeçare në Australi është shitur për rreth 38 200 dollarë në një ankand. Monedha e vitit 1930 u shit ...

Katër sekrete për të qenë gjithmonë një çift i lumtur

0
Të gjitha marrëdhëniet janë emocionuese në fillim. Kur filloni të dilni me dikë, përpiqeni të tregoni vetëm anën tuaj pozitiv...

Pse Mbretëresha Elizabeth nuk vendoste rrip sigurimi dhe lëvizte pa patentë?

0
Me shallin e saj të mbështjellë rreth kokës, mbretëresha Elizabeth jo vetëm sundoi Britaninë e Madhe, por edhe rrugët e saj. ...

Shqipëria mes malesh, pamje spektakolare nga NASA

0
Nga ROLAND QAFOKU Duhen disa minuta kohë që pasi ta vëzhgosh mirë ta kuptosh këtë pamje spektakolare. Janë imazhe më t...

Njihuni me ushqimet e vërtetuara nga shkenca se shkatërrojnë yndyrën në trup

0
Disa ushqime mund të ndihmojnë në humbjen e yndyrës për shkak të aftësisë së tyre për të rritur metabolizmin, për të minimizu...

Vendi që feston Krishtlindjet për më shumë se 4 muaj në vit

0
Në këngën shumëshekullore “12 ditët e Krishtlindjeve”, festimet zgjasin më pak se dy javë. Sot Krishtlindjet festohen rreg...

Pesë përfitimet shëndetësore të ujit, sasia që duhet të pini në ditë

0
A e dini se pirja e ujit jo vetëm që ndihmon trupin tuaj të qëndrojë i hidratuar, por gjithashtu sjell disa përfitime shëndet...

Zbulohet mozaiku i rrallë në Durrës

0
Një ekip arkeologësh zbuluan një mozaik të rrallë në Durrës, që nga vlerësimi paraprak i përket fundit të shekullit të I-rë d...

Si ndikon mungesa e hekurit në shëndetin mendor

0
Rëndësia e shëndetit mendor është bërë gjithnjë e më e theksuar vitet e fundit. Por i tillë është edhe lidhja e saj me ushqim...