Kuriozitete | Gazeta Koha Jone

Kuriozitete

Home Kuriozitete

Kujdes! Rregull i ri në Angli dhe Amerikë, ju merret telefoni në avion nëse nuk e keni karikuar plotësisht

0
Nëse e merrni telefonin ose ndonjë pajisje tjetër elektronike gjatë pushimeve, mund t'ua marrin në aeroport nëse nuk respekto...

Historia e saj u bë dokumentar në Netflix, gjendet pas 5 vitesh vajza e humbur

0
Një vajzë nga Illinois, zhdukja e së cilës u shfaq edhe në serialin dokumentar të "Unsolved mysteries" është gjetur e gjallë ...

Një zbulim i jashtëzakonshëm në veriun e Europës mund të ndryshojë kursin e ekonomisë

0
Qeveritë europiane prej vitesh po tentojnë të gjejnë brenda tyre lëndët e para që shërbejnë për ndërtimin e komponentëve më t...

“Kur budallallëku nuk ka fund…!”

0
Ismet Drishti, një nga gazetarët më të njohur, ka publikuar këtë foto ku shikohet se një njeri ka vendosur panel diellor në ç...

Kura me mjaltë dhe sodë buke me vlera për stomakun dhe sistemin mbrojtës

0
Soda e bukës është përdorur që në lashtësi kundër një sërë sëmundjesh dhe problemesh dermatologjike. Ajo është shumë e sukses...

Çfarë i fshehu botës për gjithë këto vite njeriu i parë që shkeli në Hënë

0
Neil Armstrong ishte duke u përgatitur për misionin e tij në Hënë për më shumë se tre vjet. Më 20 korrik 1969, Armstrong-ut i...

Shampanjë, viagra dhe alkool për seks të pandërprerë. I riu përfundon në spital…

0
Festa për përvjetorin e tretë të martesës së 25-vjeçares Isabella Wolf dhe 32-vjeçarit Rob Andreus, të cilët jetojnë në Liver...

Çfarë çoi në rrëzimin e Perandorisë Romake?

0
(Botuar në radion gjermane DW) Dy mijë vjet më parë, Perandoria Romake ndodhej në kulmin e pushtetit. Si mundi të rrëzohej...

3 arsyet se përse çiftet në Japoni flenë të ndarë

0
Çiftet japonezë kanë si zakon të flenë të ndarë nga njëri-tjetri. Kjo nuk krijon aspak probleme në marrëdhënien e tyre pasi m...

Këto 10 shenja ju bindin se marrëdhënia juaj nuk ia vlen më…

0
Një marrëdhënie e keqe jo vetëm që do ta bëjë jetën tuaj më të vështirë, por debatet e vazhdueshme gjithashtu mund të çojnë n...