Kuriozitete | Gazeta Koha Jone | Page 3

Kuriozitete

Home Kuriozitete Page 3

Kush e ka rrogën më të lartë se kancelari në Gjermani?

0
Drejtuesit e kompanive private dhe ata të institucioneve dhe agencive shtetërore gjerman marrin paga dukshëm më të larta se k...

Pse mori emrin Charles III, Mbreti i ri i Britanisë?

0
Pas vdekjes së Mbretëreshës Elisabeth II në fron u ngjit djali i saj që mori dhe emrin Charles III. Mediat kanë zbuluar arsye...

Dy vëllezërit Balla spektakël në “America’s Got Talent”, çudisin Amerikën me talentin e tyre

0
Vëllezërit Balla spektakël në "America's Got Talent". Dy talente të nivelit botëror. Kliko videon!

Kur të vdesësh, mos u shqetëso për trupin tënd…

0
HUAZUAR NGA RRJETET SOCIALE:  Kur të vdesësh, mos u shqetëso për trupin tënd... Të afërmit tuaj do të bëjnë gjithçka që d...

Video e Blendi Fevziut në Bregun e Fildishtë në Afrikë duke “përzenë shpirtin e keq”

0
Blendi Fevziu shquhet për shëtitjet e tij nëpër Botë. Së fundmi ai ka postuar një video nga Bregu i Fildishtë (Afrikë). Ja se...

Studimi/Si mund të zbulohet tipari i një përsoni vetëm nga zëri!

0
Nga radio gjermane DW- Kur dërgjojmë zërin e një personi, krijojmë automatikisht edhe përshtypjen për karakterin e t...

Ja si përfundon dasma kur vijnë dallgë të larta! (video)

0
Ja si përfundon dasma nga dallgët e larta! Dallgët masive ndërpresin festimet e një dasme në ishullin më të madh të Hauait...

NASA zbulon Asterodin gjigant, data kur pritet të godasë tokën

0
Një asteroid i zbuluar rishtazi ka një shans shumë të vogël për të goditur Tokën në vitin 2046, shkroi NASA të martën në Tëit...

Historike/Shkencetarët zbulojnë pas 50 vitesh energji për njerëzit nga “shkrirja berthamore”

0
Shkencëtarët amerikanë kanë njoftuar realizimin e asaj që njihet si “shkrirja bërthamore”. Për herë të parë në histori, një r...

Shkencëtarët zbulojnë aksidentalisht një organ të ri në trupin e njeriut

0
Ne mendonim se dinim pothuajse gjithçka që duhet të dimë për trupin e njeriut, por gjithmonë ka më shumë për të zbuluar, si p...