Kuriozitete | Gazeta Koha Jone | Page 2

Kuriozitete

Home Kuriozitete Page 2

Si e kuptoi Shakira tradhtinë e Pique-së nga kavanozi i marmelatës

0
Po të mos ishte për kavanozin e marmelatës, mbase Shakira dhe Pique do të ishin ende bashkë. Teksa jetonin herë pas here n...

A e dinit se përse stjuardesat i mbajnë duart pas shpinës?

0
A e kishit menduar ndonjëherë se përse stjuardesat i mbajnë duart pas shpinës derisa ju mirëpresin në aeroplan? Ato gjithmonë...

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 8-14 gusht 2022

0
Në këtë shkrim keni të listuara sipas shenjave te horoskopit parashikimet nga Paolo Fox për punën, dashurinë dhe financat tua...

Pse duhet të hani manderina çdo ditë

0
Antioksidantët që gjenden tek mandarinat, ulin kolesterolin e keq dhe largojnë radikalet e lira në organizëm. Shumë të pasura...

Foto e rrallë, viti 1905 në Orosh mblidhen 12 bajrakët e Mirditës

0
"Orosh 1905, te mbledhur nga 12 bajraket e Mirdites!..."- shkruan gazetari Gjergj Marku.

Kur fshesa elektrike përgjon bisedat familjare!

0
-Botuar në radion shterore gjermane DW- Nuk është sekret që kompania Amazon ka një sërë të dhënash për klientët, të mbledh...

Ky buton që ndodhet në makinën tuaj mund t’ju kushtojë jetën

0
45 persona janë dëmtuar ne tru dhe dhjetëra të tjerë kanë humbur jetën për shkak të “butonit të nisjes”, sipas një studimi, i...

Avioni i hidrogjenit që mund të fluturojë nga Parisi në Nju Jork për 1 orë e gjysmë

0
Projektimet për një avion të ri me energji hidrogjeni mund të fillojnë një epokë të re të fluturimit hipersonik që do të shku...

Simptomat e helmimit nga ushqimi dhe si ti trajtojmë

0
Në shumicën e rasteve, helmimi nga ushqimi vjen duke ngrënë ushqime të kontaminuara me baktere, siç është salmonella, E. Coli...

Shkuan si turistë drejt fundit të detit te “TITANIKU”, por zhduken në 3800 metra thellësi!

0
Një pajisje zhytëse, e përdorur për t’i dërguar turistët te pjesët e fundosura të anijes Titanik, është zhdukur në Oqeanin At...