Home Bota E rëndë, shem...

E rëndë, shembet ndërtesa në Rio de Janerio, ka të vdekur (VIDEO)

5
0

Një ndërtesë në Rio de Janerio është shembur këtë të enjte, duke lënë të vdekur të paktën dy persona, shkruan Reutrs.

Sipas rrëfimeve të banorëve, një zhurmë e madhe ka ndodhur gjatë shembjes së banesës, ndërsa u pasua nga një zjarr.

Më shumë se 100 forca zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje e janë duke shpëtuar personat që gjenden nën rrënoja.

Deri më tani, një burrë, grua dhe një fëmijë janë të zhdukur.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit