Home KRYESORE Edi Rama drej...

Edi Rama drejton presidencën e KS të OKB

1
0
Edi Rama drejtoi presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB, e cila ndodh për herë në historinë e shtetit shqiptar qëkur u pranua në Lidhjen e Kombëve.
Kryeministri Rama në seancën e parë pati edhe një debat me ambasadorin rus në OKB, ku ka mbetur në memorie të sallës përgjigja e Ramës kur pala ruse u ankua për fjalën e presidentit ukrainas, Zelenski.
Kryeministri shqiptar iu përgjigj ambasadorit rus, në momentin kur po drejtonte seancën si President i radhës të KS në OKB: “Ju ndaloni luftën në Ukrainë dhe unë nuk ja jap fjalën Presidentit të Ukrainës”!

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit