Home Sporti Interi shkatë...

Interi shkatërron Salernitanën dhe arratiset në krye të renditjes (VIDEO)

148
0

Interi është kthyer në një makineri perfekte në Seria A dhe shkatërron çdo skuadër që i del përpara. Skuadra zikaltër fitoi me shumë lehtësoi 5-0 ndaj Salernitanës në transfertë.

Ivan Perisic zhbllokoi rezultatin që në minutën e 11-të me një goditje shumë të bukur me kokë. Në të 33-tën pas një kundërsulmi perfekt, Dumfries shënoi dhe golin e tretë. Në fillimin e pjesës së dytë, pas një tjetër kundërsulmo të shpejt, Sanchez finalizoi në mënyrën më të mirë aksionin me një goditje me të djathtën.

Në minutën e 77-të, Lautaro Martinez shënoi dhe golin e katërt me një goditje brenda zonës. 3 minuta nga fundi, Gagliardini vulosi suksesin në shifrat 5-0. Me këtë fitore, Interi ruan kreun me 43 pikë, 4 më shumë se Milani. /R.Lika-Koha Jonë/