Home Bota Joe Biden, pr...

Joe Biden, presidenti më i moshuar amerikan, mbush 81 vjeç

1
0

Presidenti amerikan Joe Biden mbushi sot 81 vjeç, ndërsa është një arritje e rëndësishme për presidentin më të vjetër në historinë e SHBA-së,

Ai dhe zonja e parë Jill Biden po planifikojnë një sërë ngjarjesh festash gjatë gjithë ditës ndërsa kombi vazhdon të mbaj zi për humbjen e ish-zonjës së parë Rosalynn Carter.

E hëna para Ditës së Falënderimeve është një ditë plot tradita në 1600 Pennsylvania Avenue.

Pasdite, zonja e parë, 72 vjeç, do të mirëpresë pemën zyrtare të Krishtlindjes në Shtëpinë e Bardhë së bashku me familjet ushtarake. Duke filluar nga kjo javë të dielën, Bidens organizuan një darkë “shoqërie” me anëtarët e shërbimit në Stacionin Detar Norfolk në Virxhinia.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit