Home Sporti Juventus mund...

Juventus mund me poker Sampdorian dhe shkon në çerekfinale të Kupës së Italisë (VIDEO)

99
0

Juventus avancon për në fazën çerekfinale të Kupë së Italisë duke marrë një fitore të thjeshtë ndaj Sampdorias 4-1 në shtëpi. Skuadra torineze edhe pse la pushim disa prej titullarëve e menaxhoi më së miri duelin.

Cuadrado zhbllokoi rezultatin në minutën e 25-të pas një goditje dënimi që shkoi tokazi. Në fillimin e fraksionit të dytë, Rugani shënoi me kokë golin e dytë. Sampdorias u rikthye në lojë në minutën e 63-të pas një goli të shënuar nga Conti.

4 minuta më pas ndërkohë Juventus rikthehu qetësinë pas një goli të Dybalas që erdhi nga një gafë e miqve në zonë. Në të 77-tën emrin në listën e shënuesve e shkroi edhe Morata nga pika e bardhë e penalltisë. /R.Lika-Koha Jonë/