Home Aktualitet S’ka më...

S’ka më arratisje në Dubai! Ministria e Drejtësisë gati marrëveshjen për ekstradimin e shqiptarëve në atdhe

1
0

Dubai nuk do të jetë më streha e shqiptarëve që arratisen atje për t’u shpëtuar hesapeve të hapura me drejtësinë dhe jo vetëm.

Ministria e Drejtësisë ka dërguar 3 draft-marrëveshje në ministrinë e Jashtme për Emiratet e Bashkuara Arabe, me të cilën kërkohet lidhja e një marrëveshje ekstradimi, transferimi i te dënuarve dhe bashkëpunim në fushën penale.

Prej kohësh eksponentë të njohur të botës së krimit jetojnë në Dubai, pasi është një vend me të cilin Shqipëria nuk ka një marrëveshje ekstradimi.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit