Home Aktualitet Deputeti i PS...

Deputeti i PS-së jep alarmin, tregon sa të burgosur shqiptarë janë në Angli

246
0

Deputeti i PS-së, Lavdrim Krashi tregoi në ”Now me Erla Mëhillin” numrin e të burgosurve shqiptarë në Angli. “Ka një përbërje qytetarësh që janë pjesë e kontingjentit që janë larguar drejt Mbretërisë së Bashkuar gjatë vitit 2022 me gomone përmes La Manshit dhe një pjesë tjetër që janë të dënuar nëpër burgjet britanike”,-tha Krashi. Ai tha se numri i qytetarëve shqiptarë në burgjet britanike është 1320.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit