Home ShowBiz Krijuesi i se...

Krijuesi i serialit të njohur “Rick and Morty” akuzohet për abuzim seksual

0
0

Bashkë-krijuesi i hitit të Netflix, Rick and Morty, Justin Roiland mund të jetë liruar nga akuzat për dhunë në familje gjashtë muaj më parë, por tani ai po përballet me një ankesë të re.

Sipas një raporti të Rolling Stone të cituar nga NBC, ai akuzohet për abuzim seksual me femra, duke përfshirë edhe të mitur.

Sipas raportimeve që qarkulluan ditët e fundit, 12 gra e kanë akuzuar krijuesin për abuzim dhe ngacmim përmes mesazheve me tekst midis 2014 dhe 2022.

Në fakt, nëntë nga dymbëdhjetë femrat pohojnë se Roiland ka qenë ajo që u ka dhënë bisedave karakter seksual, ndërsa tre prej tyre kanë deklaruar se kanë qenë vetëm 16 vjeç kur nisi gjithçka.

Sipas Rolling Stone, NBC thotë se ka materiale duke përfshirë foto, video, postime në mediat sociale, email dhe bileta ajrore dhe fatura nga Uber në lidhje me këtë çështje që provojnë sjelljen abuzive të Roiland. Një grua pohoi se krijuesi e detyroi që t’i bënte seks oral, pavarësisht refuzimit të saj, ndërsa një tjetër se ai e kishte përfituar nga ajo, pasi ajo kujton se kishte kryer marrëdhënie me të ndërsa ai kishte pirë alkool. Deri më tani, Roiland nuk ka bërë asnjë deklaratë për këtë çështje.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit