Home Bota Ndërron jetë ...

Ndërron jetë në burg trajneri pedofil, akuzohej për plot 52 sulme seksuale ndaj djemve të mitur

0
0

Pedofili Barry Bennell ka humbur jetën në burg në moshën 69-vjeçare. Dikur një tranjer futbolli, ai u dënua me 30 vjet burg në vitin 2018 pasi u dënua për 52 vepra seksuale të fëmijëve kundër 12 djemve.

Një gjykatës në Gjykatën e Kurorës së Liverpool-it e përshkroi atë si “djallin e mishëruar” kur u dënua me katër vjet të tjera në vitin 2020.

Bennell po trajtohej për kancer për disa vite dhe kishte operacione për heqjen e tumoreve nga gjuha e tij në 2004 dhe 2016, megjithëse u tha se ai ishte në falje në 2020. Shkaku i vdekjes së tij nuk është bërë i ditur.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit