Home Bota KUJDES! Pamje...

KUJDES! Pamje të rënda/ Momenti kur shqiptari ekzekutohet me breshëri plumbash në Greqi

35
0

Kur kanë kaluar pak ditë nga vrasja e 32-vjeçarit shqiptar në Greqi, Aris Papas, mediat greke, kanë publikuar pamjet e momentit të ekzekutimit.

Siç shihet në videon e publikuar, Papas, shihet teksa konsumon diçka në bar, kur aty pranë afrohet një person.

Ky i fundit, me anë të një pistolete qëllon disa herë shqiptarin, nga një distancë fare e afërt.

Si pasojë, 32-vjeçari rrëzohet në tokë, ndërsa me vështirësi, arrin të futet në ambientet e brendshme të lokalit, ku i shpëton të tjera plumbave që dërgoheshin në drejtim të tij. Fatkeqësisht, disa sekonda më pas, shqiptari nuk reagon më, e duket që ka ndërruar jetë në vend.

Nga krahu tjetër, klientët e punonjësit e lokalit shihen teksa largohen me shpejtësi. Aris Papas, ka mundur t’i shpëtojë tre atentateve në të kaluarën, ndërsa i fundit, ka qenë vetëm pak muaj më parë.

Sipas mediave greke, emri i tij është i njohur si një nga pjesëtarët e botës së krimit dhe trafikimit të drogës. Për këtë fakt, e teksa i druhej një atentati, ai vazhdimisht lëvizte me anti-plum, por ditën që ka ndodhur vrasja, nuk e kishte veshur, shkruajnë mediat e huaja.

Kjo vrasje, e cila ndodhi në mes të ditës e në qendër të Athinës ka tronditur jo pak qytetarët, ndërsa, ende nuk ka asnjë gjurmë të autorëve të kësaj ngjarje të rëndë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit