Home Aktualitet GJKKO dënon m...

GJKKO dënon me burg Lefter Kokën dhe Alqi Bllakon

7
0

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) ka marrë vendimin për Lefter Kokën, Alqi Bllakon dhe 13 të pandehurit e tjerë.

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka është dënuar me 10 vite burg, por me gjykim të shkurtuar do të vuajë 6.8 vite burg.

Po kështu ish-deputeti i PS Alqi Bllako dënohet me 4 vite burg, por nga gjykimi i shkurtuar do të vuajë 2.6 muaj burg.

Klodian Zoto është dënuar me 8 vite burg nga GJKKO për aferën e inceneratorëve të Fierit.

Arben Dervishi, Arjola Kodra dhe Juri Imeraj janë shpallur të pafajshëm.

Me shërbim prove janë 5 të akuzuar: Gentian Zifla, Regan Merdani, Sabina Canameri, Azem Shateri, Florian Muça dhe Pëllumb Abeshi.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit