Home Aktualitet PD nxjerr fot...

PD nxjerr fotot: Agron Kapllanaj ka përfituar tendera miliona euro nga Rama

469
0

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Floriana Garo ka publikuar një sërë dokumentesh që faktojnë sipas saj, që ish-kryetari i PD-së në Mallakastrës Agron Kapllanaj, ka marrë tendera me milion euro nga qeveria Rama. Sali Berisha tha dy ditë më parë se Kapllanaj është fituesi i 97 tenderave nga qeveria lokale dhe vendore, që sipas tij është tregues i pazareve të turpshme. Pikërisht këto pazare sipas Berishës e sollën PD-në në këtë gjendje.

Postimi i plotë

Lidhur me mohimin e tenderave te fituar nga firma e Kapllan Pallatit nga regjimi i Edi Rames! Dje, me nje status si te shkruar nga Alibasha, Kapllan Pallati reagoi ndaj deklarates se Kryetarit te PD ne emisionin Open, ne te cilin ai akuzoi Alibasho-opoziten, ne rastin konkret Kapllan Pallatin, si opozite tendermenesh te qeverise Rama.
Ai jo vetem mohoi dhjetra e dhjetra tendera qe kompania e tij familjare ka fituar si shperblim per opozitarizmin e forte nga regjimi i Edi Rames, por kercenoi edhe me padi ne gjykata.

Me kete rast, i kujtojme Kapllan Pallatit dhe Alibashes se tij se ne fotot e faqeve qe po postojme me poshte, gjenden dhjetra e dhjetra tendera me vlere dhjetra miliona euro te fituara nga firma e tij familjare nga regjimi Rama.

Gjithashtu, me poshte do te gjeni edhe tabelen e nje studimi ne te cilen kjo kompani renditet nder 11 kompanite e klienteles se Rames ne raport me tenderat e fituar nga pushteti.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit