Home Aktualitet Situatë e qet...

Situatë e qetë në Banjskë, policia e Kosovës ende në kërkim të terror*stëve

3
0

Situata e përgjithshme në Bajnskë të Zveçanit sot është e qetë dhe pa tensione, pasi pati të vrarë, të plagosur dhe të arrestuar. Një autoblindë me policë është duke qëndruar tek udhëkryqi i rrugës që të çon në drejtim të manastirit të Bajnskës.

Automjetet e EULEX-it, sikur edhe ato të Policisë së Kosovës, e nganjëherë edhe të KFOR-it, janë duke e frekuentuar vazhdimisht këtë pjesë të veriut të vendit.

Policia ende nuk ka arritur të marrë kontrollin e plotë brenda Manastirit. Një kilometër në zonën përreth manastirit, sot është gjetur po ashtu një automjet i braktisur dhe pa targa, në të cilin kishte përplot armatim të prodhimit serb.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit