Home Aktualitet Spahiu tregon...

Spahiu tregon pse Biden refuzoi takimin me Albin Kurtin

0
0

Juristi Kreshnik Spahiu, thotë se presidenti amerikan refuzoi ta takonte kryeministrin e Kosovës , Albin Kurtin. Për të ambasadori amerikan e nxorri bllof kryeministrin Kurtin, duke thënë se do të jetë SHBA-ja ajo që do të garantojë sigurinë e kufijëve të Kosovës.  brenda sovranitetit të Kosovës.

”Ai tha se frika për të nënshkruar Asociacionin se ai mund të shndërrohet në të ardhmen në ndryshim kufijsh si autonomi apo si republikë Serpska brenda Kosovës.

Nuk ekziston pasi këtë e garanton dhe nuk e njohin shtetet e Bashkuara të Amerikës, ne si SHBA jemi garant se komunat serbe nuk do të guxojnë të shkëputen, të krijojnë autonomi brenda sovranitetit të Kosovës.

Pra të gjithë propagandën e Albin Kurtit e nxorri bllof sot ambasadori i SHBA. Pra kjo do të thotë se nuk është Albin Kurti garant për kufijtë e Kosovës, por garant është SHBA, NATO dhe Bashkimi Europian”,-tha Spahiu.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit