Home Aktualitet I pezulluar p...

I pezulluar prej më shumë se një viti, kardiokirurgu Edvin Prifti

210
0

Mjeku i njohur kardiokirurg Edvin Prifti është rikthyer të ushtrojë profesionin e tij 1 vit e 3 muaj pas pezullimit.

Vendimi është marrë ditën e sotme nga Gjykata e Posaçme.

Prifti u akuzua nga SPAK për korrupsion dhe pastrim parash pasi në banesën e tij u gjetën 250 mijë euro dhe 16 milionë lekë “cash”.

Avokati Henrik Ligori u shpreh atëherë se Prifti ka fituar më shumë se 200.000 euro në çmime ndërkombëtare.

220 mijë eurot të fituara nga çmimet ndërkombëtare. Lekët janë të ligjshme! Ka kontratë premtim shitjeje në Priskë ku është bashkëpronar në një kompleks”,­- është shprehur avokati.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit