Home Bota Përfundon me ...

Përfundon me sukses misioni në Hënë. Ç’pritet tani?

418
0

Kapsula Orion e NASA-s shkoi në Hënë dhe u kthye. Zbritjen e bëri në Brigjet e Paqësorit në Meksikë.

Përfundimi me sukses i këtij udhëtimi hapësinor i hap rrugën edhe atyre me njerëz në bord.

Kapsula hyri në atmosferë me një shpejtësi 32 herë më shumë se shpejtësia e zërit ndërsa i rezistoi temperaturës 2,760 gradë Celsius.

Shefi i NASA-s e quajti padyshim një ditë historike.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit