Notat e “France Football” për Shqipërinë: Vetëm Bare kalon klasën!

Shqipëria pësoi humbje 4-1 ndaj Francës mbrëmjen e djeshme në “Stade de France”. Gazeta franceze “France Football” ka bërë një vlerësim të performancës së futbollistëve shqiptarë.

Lojtari më i dobët është vlerësuar Hysaj me notën 3, ndërsa notën më të lartë e mori Bare, i cili mori 5 nga media franceze.

“Në një mbrojtje shqiptare të rrethuar në çdo cep, ai ishte personi që vuajti më shumë. Shumë pak i frymëzuar në vendosjen e tij, në vështirësi të mëdha në duele. Dukej i ngathët për të përballuar kundërshtarët e shpejtë. Logjikisht ai fuste ujë nga të gjitha anët. Qoftë kundër Comanit që e la në vend me një driblim apo dhe pas pushimit me Griezmann, Lemar apo të gjithë ata që vraponin në zonën e tij. Një ndeshje që do të mbetet disa javë në kokën e tij”, shkruan “France Football’”.

Notat

Strakosha 3

Ismajli 4

Xhimshiti 4

Mavraj 4

Hysaj 3

Ramadani 4

Abrashi 4

Roshi 3

Bare 5

Uzuni 4

Balaj 3

 

SHKARKO APP