Home Aktualitet Vendi “pa dre...

Vendi “pa drejtues”! 3 krerët e rëndësishëm të shtetit janë jashtë Shqipërisë

0
0

Presidenti Bajram Begaj, kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentarja Lindita Nikolla kanë udhëtuar jashtë Shqipërisë njëkohësisht. Kështu vendi është pa drejtues.

“Protokolli i Shtetit vihet në dijeni paraprakisht për çdo lëvizje të tre personaliteteve kryesore jashtë shtetit. Vizitat koordinohen në mënyrë që të mos jenë të tre njëkohësisht jashtë vendit në të njëjtën kohë”, protokolli i shtetit.

Begaj dhe Rama ndodhen në Amerikë në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Kurse kryetarja e Kuvendi, Lindita Nikolla ndodhet në Gjermani.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit