Home Sporti Broja vijon t...

Broja vijon të shkelqejë, shënon gol spektakolar për Southampton në FA CUP (VIDEO)

318
0

Southampton “u kualifikuapër në çerekfinalen e FA Cup, teksa “Shënjtorët” kaluan me sukses në shtëpi West Ham me rezultatin 3-1.

Armando Broja e nisi nga stoli ndeshjen, mirëpo kjo nuk e pengoi sulmuesin e kombëtares të bëhej vendimtar për të tijtë. Në pjesën e parë, Southampton shënoi me anë të Perraud, por në fraksionin e dytë, miqtë reaguan dhe rikthyen baraspeshën me anë të Antonio që përfitoi edhe nga gabimi i Caballero.

Broja u aktivizua në minutën e 46, por u bë  bërë protagonist teksa fitoi 11-metërsh në të 67-tën teksa fitoi duelin me Dawson. Në fillim, arbitri nuk e akordoi penalltinë, por me ndërhyrjen e VAR u akordua.

Broja nuk e kishtë thënë ende fjalën e fundit teksa në minutën e 95, 20-vjeçari nis një aksion individual teksa në brendësinë e zonës ndëshkoi portierin kundërshtar.