Home Aktualitet Harxhi: Basha...

Harxhi: Basha ka frikë të dalë në debat, edhe me Ramën nuk e kishte serioze, ishim marrë vesh

21
0

E ftuar në PolitikOn në RTV Ora nga Alfred Lela, kandidatja për kreun e PD-së, Edith Harxhi u shpreh se Ka zëra që thonë se kandidatët e tjerë po legjitimojmë garën e Bashës, por theksoi nuk është e vërtetë.

Ajo tha se Basha është strukturë e kastës së vjetër në mendësi, sepse dalja në debat është një mendësi dhe provë para elektoratit.

Harxhi: Ka zëra që thonë se ne po legjitimojmë garën e Bashës, por nuk është e vërtetë sepse ai nuk e ka menduar se mund të diltenjë garë kaq e ngushtë. Basha nuk del me ne të përballet sepse, pavarësisht se shfaqet si një person me  një qasje perëndimore, por nuk është i tillë.

Mendoj se Basha është strukturë e kastës së vjetër në mendësi, sepse dalja në debat është një mendësi dhe provë para elektoratit. Edhe sfida për Ramën për debat televiziv ishte një gjë që nuk ishte serioze, ishin marrë vesh se nuk do ta bëjnë një gjë të tillë. Unë i kam kërkuar edhe kandidatëve të tjera në debat.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit