Home Aktualitet Helikopteri h...

Helikopteri holandez nis punën për shuarjen e flakëve në Dukat

13
0

Në ndihmë të autoriteteve në vend për shuarjen e zjarrit në Dukat, ka ardhur edhe helikopteri holandez. Prej orës 06:00 të mëngjesit të sotëm, trupat e huaj po luftojnë kundër flakëve që janë riaktivizuar sërish. E gjithë zona është e mbuluar nga tymi. Mbrëmjen e djeshme flakët kanë rrezikuar banesat

. Dukati dhe Kalimashi janë dy vatrat e zjarrit më të rënda dhe se te këto dy vatra po punohet për vendosjen nën kontroll të flakëve.

Kurse në fshatin Thirrë dhe fshatin Munellë-Domgjon të Mirditës vatrat e zjarrit janë ende aktive dhe po punohet për shuarjen e tyre. Ndërsa vatrat e tjera sipas njoftimit të Ministrisë janë vendosur nën kontroll.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit