Home Sporti Interi mundet...

Interi mundet thellë në miqësoren e fundit nga Villareali, Asllani luan për 90 minuta (VIDEO)

299
0

Interi zhgënjen në miqësoren e fundit para startit të sezonit të ri. Zikaltrit u mundën thellë 2-4 nga Villareali. Kristjan Asllani e nisi ndeshjen si titullar, duke luajtur gjatë gjithë 90 minutave, pro pa mundur që këtë herë të linte gjurmë.

Pedraza zhbllokoi rezultatin në minutën e 29-të për ekipin spanjoll, por Luaku do të barazonte 7 minuta më pas. Gjithsesi Coquelin e dërgoi Villarealin në avantazh në dhomat e zhveshjes, ndërkohë që Pedraza shënoi golin e tretë në fillimin e pjesës së dytë.

D’Ambrosio shkurtoi shifrat, ndërkohë që Villareali gjeti dhe golin e katërt me Jackson. /R.Lika-Koha Jonë/