Home Teknologji iPhone 15 mun...

iPhone 15 mund të ketë një nga përmirësimet më të mëdha në vite

1
0

iPhone-ët e ardhshëm, që pritet të dalin në treg në javët në vijim, mund të kenë një veçori që asnjë iPhone nuk e ka pasur ndonjëherë – një port gjenerik karikimi.

Baza e karikimit USB-C që ndodhet zakonisht në telefonat Android do të zëvendësojë bazën e Apple, e cila ka zbukuruar çdo model iPhone që nga viti 2012.

Ndryshimi do të ishte një nga përmirësimet më të mëdha të iPhone në vite për konsumatorët.

Përdoruesit e iPhone nuk do të kenë më nevojë të marrin dy karikues të ndryshëm për telefonin e tyre dhe pajisje të tjera gjatë udhëtimit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Teknologjia

Më shumë nga Teknologjia

Lajmet e Fundit

Te Fundit