Home Aktualitet Ish-anëtari i...

Ish-anëtari i Mek: U mashtrova! Unë isha burrë me fëmijë, qëndrova 17 vite…

5
0

Ibrahimi rrëfen se ai ka qëndruar 17 vite në MEK, ndërsa ka treguar se atyre nuk u ishte lejuar të takonin familjarët, madje sipas tij, kur ata shkonin për t’i takuar, muxhahedinët e MEK i gjuanin ata me gure.

“Dua të them se quhem Ibrahim Muradi, kam ndejtur 17 vite në MEK. Kur vinin familjarët në MEK për të na takuar ne i qëllonim me gurë, Nuk zgjodha të shkoja ne MEK se isha një burrë me fëmijë, por u mashtrova nga ata.

Policia shqiptare më herët ka qenë si eskortë për muxhahedinët, i mbronte ata. Por edhe pse policia shqiptare i ka mbrojtur ata i kanë kundërshtuar dhe i kanë dalë kundër.

Të kundërshtosh policinë, është të kundërshtosh Shqipërinë. Falenderoj qeverinë shqiptare për të gjitha veprimtarinë në MEK, e nëse do më jepet mundësia dua të jetoj në Shqipëri se më pëlqen shumë Shqipëria dhe ndihem i sigurt në Shqipëri”,-tha ish-anëtari i MEK për Euronews Albania.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit