Home Bota Ushtria e Izr...

Ushtria e Izraelit zhvendoset drejt Spitalit Indonezian në Veri të Gazës

0
0

Raportohet se tanket izraelite po lëvizin që prej mbrëmjes të së dielës në spitalin indonezian në veri të Gazës, pas sulmeve ajrore.

Mësohet se brenda spitalit Indonezian ka rreth 700 pacient, duke përfshirë këtu ekipe mjekësore dhe njerëz të plagosur.

Ministria thotë se Izraeli po kërkon të “vendos plotësisht jashtë shërbimit spitalin indonezian”.

Ndërsa një pjesë e ushtrisë është zhvendosur në spitalin indonezian në Gazën veriore, spitali Al-Shifa, është ende në fokus të sulmeve të ushtrisë izraelite.

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza thotë se ka ende 260 të plagosur brenda al-Shifa dhe se një person vdes atje çdo ditë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit