Teknologji | Gazeta Koha Jone | Page 20

Teknologji

Home Teknologji Page 20

Facebook në ”blackout”, ra pas akuzave ”bombë” të një ish-punonjëse

0
Facebook, Instagram dhe WhatsApp vijojnë që të jenë jashtë funksionit prej më shumë se 4 orë. Një nga punonjëset e kompanisë ...

Bllokimi global i Facebook, Instagram dhe WhatsApp, ekspertët detajojnë arsyet

0
Facebook, Instagram e WhatsApp nuk janë në linjë për miliona përdorues në të gjithë globin, dhe kriza vijon. Faqja e kompanis...

Trump kërkon rikthimin në Twitter, padit kompaninë

0
Ish-presidenti amerikan, Donald Trump i ka kërkuar një gjykatësi që të hapë sërish llogarinë e tij në "Twitter". 75-vjeçari p...

Youtube bllokon çdo përmbajtje kundër vaksinave

0
Skepticizmi në rritje i qytetarëve kundër vaksinimit, i nxitur kryesisht nga shpërndarja e informacionit të rremë në rrjetet ...

Google feston 23-vjetorin, me tortë dhe qirinj

0
Sot Google feston 23-vjetorin. Për “atë” që di gjithçka, google-in, pamja e motorit të kërkimit ndryshoi totalisht pamjen për...

Teknologjia dhe inovacioni, Shqipëria e fundit në rajon

0
Shqipëria ka humbur në garën e teknologjisë dhe inovacionit. Vendi u rendit pas Bosnje Hercegovinës, Maqedonisë së Veriut, Se...

Kina bllokon TikTok-un për të miturit

0
Të miturit në Kinë, mund t’i thonë lamtumirë edhe pjesë të rrjeteve sociale. ByteDance, shoqëria krijuese e platformës së suk...

Universitet, të rinjtë preferojnë Teknologjinë e Informacionit

0
Dinamikat e krijuara në tregun e punës, ndikuar edhe nga pandemia, ka bërë që shumë maturantë të shohin teknologjinë si profe...

WhatsApp nuk do të funksionojë më në smatphone-t e vjetër!

0
Brenda  dy muajve, WhatsApp nuk do të funksionojë më në smartphone-t e vjetër. Platforma e mesazheve do të ndalojë së funk...

Bie Instagram në të gjithë botën

0
Instagram ka pasur probleme ditën e sotme. Përdoruesit janë ankuar se nuk kanë mundur ta përdorin rrjetin social si zakonisht...