Home KRYESORE Gjykata vendo...

Gjykata vendos: PD e Berishës është PD e vërtetë dhe e ligjshme

807
0

Gjykata e Tiranës ka miratuar kërkesën e grupit të Rithemelimit të Partisë Demokratike për të regjistruar ndryshimet statutore të miratuara në Kuvendin e mbajtur në 11 dhjetor të vitit të kaluar.

Vendimi për regjistrimin e statutit të grupimit të Berishës është marrë nga gjyqtari Agron Zhukri.

Me njohjen e këtij vendimi, janë shkarkuar strukturat drejtuese të PD-së, siç edhe u kaluan me votë dhe u miratuan gjatë Kuvendit të 11 dhjetorit.

Pra nga sot PD e Bashës mbyllet.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit