Home Sporti Mbyllen Lojër...

Mbyllen Lojërat Olimpike, ja shteti që mori medaljen e fundit të artë

3
0

Kombëtarja franceze e hendbollit për femra mundi 30-25 Rusinë në finale për të marrë medaljen e fundit të artë të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”.

Sporti i hendbollit mbylli kështu ditën e fundit të kësaj Olimpiade, ku në tabelën e medaljeve kryesojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (39 medalje të arta, 41 argjendi dhe 33 bronzi), të ndjekur nga Kina (38 medalje të arta, 32 argjendi dhe 18 bronzi) dhe Japonia (27 medalje të arta, 14 argjendi dhe 17 bronzi).

Shqipëria e mbylli evenimentin më të madh sportiv pa medalje, me peshëngritësin Briken Calja të vetmin që iu afrua medaljes së bronzit, por që e humbi për 1 kg.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit