Home KRYESORE Vizita në Hun...

Vizita në Hungari, Rama: Jam ftuar nga kryeministri hungarez Viktor Orban

5
0

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar sot drejt Hungarisë, ku bën me dije se ai është ftuar nga kryeministri hungarez Viktor Orban.

Përmes rrjeteve sociale, Rama bën me dije se temë e diskutimeve me homologun e tij hungarez është integrimi europian i Shqipërisë.

Njofitmi i kryeministrit Edi Rama në rrjetet sociale:

“Budapest – Me ftesë të kryeministrit Viktor Orbán, për një vizitë pune mbi bashkëpunimin bilateral në ekonomi, shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë, ku Hungaria është historikisht një mbështetëse e palëkundur🤝

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit