Home Bota Zelensky në K...

Zelensky në Kanada, shteti paralajmëron për sulme kibernetike

0
0

Kanadaja ka paralajmëruar komunitetin kibernetik që të shtojë vigjilencën gjatë vizitës së presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky në vend.

Komuniteti kanadez i sigurisë kibernetike, veçanërisht operatorët e faqeve të internetit të qeverisë dhe infrastrukturës kritike, duhet të miratojnë rritjen e vigjilencës dhe të forcojnë ndërgjegjësimin.

Si dhe mbrojtjen e tyre ndaj kërcënimeve kibernetike me qëllim të keq, paralajmëroi të premten një deklaratë nga Institucioni i Sigurisë së Komunikimit të Kanadasë (CSE).

“Ne kemi vërejtur se nuk është e pazakontë të shohim rritje të fushatave të shpërndara të mohimit të shërbimit (DDoS) kundër vendeve të NATO-s që mbështesin Ukrainën, ose presin vizita nga zyrtarë të qeverisë ukrainase”,-thuhej në deklaratë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit