POLITIKE | Gazeta Koha Jone

POLITIKE

Home POLITIKE

Rudina kundër Berishës: Koha të iki, të hapet PD dhe të zhvillohet një garë reale për lidershipin e ri

0
Rudina Hajdari, ish-deputete dhe vajza e Azem Hajdarit, thotë se është koha që Sali Berisha i cili një ditë më parë mori vulë...

Në kërkim ndërkombëtar, Arben Ahmetaj shfaqet në këtë shtet. Analisti: Si “tigri” duket!

0
Prej shumë muajsh ndodhet në kërkim ndërkombëtar, këtë të enjte ish-zv/kryeministri Arben Ahmetaj na u “shfaq” në emisionin “...

Misioni i Kinës në Hënë alarmon SHBA

0
Për herë të dytë Kina arriti të ulë një sondë në pjesën e pasme të Hënës. ESA merr pjesë në mision me shumë pajisje matëse. P...

Berisha merr vulën, por PS i tregon vendimin e GJKKO

0
Prej 6 muajsh nuk ka shkelur në sallën e Kuvendit, por Sali Berisha u bë kryefjalë e debatit në seancë plenare, edhe këtë të ...

Protesta dhe kaosi në sallë nga opozita, Rama thirrje shqiptarëve: Mos i falni më, duhen poshtëruar me votë!

0
Kryeministri Edi Rama ka folur pas protestës së opozitës para Parlamentit dhe për kaosin brenda në sallë plenare po nga deput...

Bushati: Duhet bojkot i zgjedhjeve, opozita nxjerr 200 vetë në protestë. Sejamini: Regjimet autokratike rrëzohen me votë

0
Analistët Andi Bushati dhe Neritan Sejamini, u përfshinë në një debat lidhur me veprimet që duhet të bëjë opozita, e cila duk...

Noka thirrje Bashës pasi Gjykata i dha vulën e PD-së Berishës: Jo më be*eja me njëri-tjetrin

0
Nuk dihet sesi do të veprojë Lulzim Basha, pasi sot Gjykata e Apelit vulën e PD-së dha ja Sali Berishës. Por sekretari i përg...

Fredi Beleri reagon nga burgu pas zgjedhjes së tij si eurodeputet: Drita fiton mbi errësirën

0
Fredi Beleri ka reaguar për hërë të parë pas sigurimit të një vendi në parlamentin europian, si eurodeputet i forcës politike...

Mjeku Dervish Hasi mbahet në burg për moral! Kush e mban në qeli duke u hakmarr gjoja në emër të ligjit?!

0
Siç është bërë publike mjeku Dervish Hasi që punonte në spitalin e Sanatoriumit në kryeqytet e ku stafi mjeksor flet me supër...

Juristi Spahiu: Vula e PD-së do ti kalojë Argitës, kjo i intereson edhe Ramës

0
Juristi Kreshnik Spahiu, teksa kometon vendin e Gjykatës së Apelit thotë se vula e PD-së do t’i kalojë Argitës, vajzës së Sal...