POLITIKE | Gazeta Koha Jone

POLITIKE

Home POLITIKE

Në Venecia, Itali (Foto)

0
Venecia është qytet ku ka plot turistë, nga e gjithë Bota. Kjo foto nga Venecia tregon bukurinë e qytetit italian.

Ilir Meta vizitë në Malin e Zi, takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të DPS

0
Kreu i PL-së, Ilir Meta, ka zhvilluar një vizitë në Malin e Zi. Shumë i lumtur të nis ditën në Mal të Zi, me takime në sel...

DW: Gjermania paraqet vizionin e integrimit për shtetet e Ballkanit Perëndimor, por ka një kusht

0
Si mund të bëhet Bashkimi Evropian i aftë për t’u zgjeruar? Kjo ishte pyetja kryesore që i kishin vënë organizatorët e konfer...

Arben Ahmetaj thyen heshtjen: S’kam frikë nga SPAK, unë dhe PS jemi një!

0
Arben Ahmetaj, pa asnjë post drejtues në Partinë Socialiste, thotë se vendimin e Kryesisë për t’i hequr së fundmi edhe drejti...

Meta lutet në Kishën Ortodokse Arbëreshe në Romë: Emocion predikimi në gjuhën e Heroit tonë Kombëtar Skënderbeu

0
Presidenti Ilir Meta i'u bashkua lutjeve të besimtarëve në kishën Ortodokse Arbëreshe në Romë, për mbrojtjen dhe begatinë e S...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Francë

0
Gjatë raundit final të zgjedhjeve presidenciale në Francë, deri në mesditë votuan një e katërta e francezëve të regjistruar. ...

KRONIKE/ Çmimi i naftës u rrit me 9 lekë! Rritet dhe çmimi i benzinës e gazit të lëngshëm

0
Qytetarët shqiptarë po paguajnë çdo ditë e më shumë për karburantet, që kanë parë sërish një rritje të ndjeshme ditët e fundi...

Jorida Tabaku zbulon detaje nga takimi me ambasadoren amerikane Yuri Kim

0
Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka zbardhur detaje nga takimi ku ka qenë e pranishme edhe ambasadorja amerikane Yuri Kim në amb...

Mbyllet protesta. Berisha: Kjo është betejë për gjithë shqiptarët

0
Pas rreth dy orë e gjysmë, ka përfunduar protesta e opozitës para parlamentit. Kreu i PD, Sali Berisha është nisur drejt seli...

McGonigal dënohet me 28 muaj burg për marrjen e 225 mijë dollarëve, fshehjen e kontakteve me zyrtarët e Shqipërisë

0
-Zëri i Amerikës- Gjykata federale e Uashingtonit dënoi të premten me 28 muaj burg ish-zyrtarin e FBI-së Charles McGonigal...