POLITIKE | Gazeta Koha Jone | Page 2

POLITIKE

Home POLITIKE Page 2

Ironia nga Idrizi për Belerin: Mund të rregullojë çezmat në godinën e PE-së, se ai hidraulik është

0
Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi thotë se i bën përshtypje sesi një vend i BE-së mund të bjerrë standardet demokratike dhe ...

Pas vulës kërkon bashkimin, Berisha mesazh deputetëve të Bashës: Kthehuni në shtëpi

0
Një ditë pasi Gjykata e Apelit i dha vulës e partisë, sonte Sali Berisha dha një mesazh që ka të bëjë me bashkimin e demokrat...

VIDEO/ Sezoni turistik, Rama thirrje shqiptarëve që punojnë në Greqi që të vijnë në Shqipëri

0
Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në ceremoninë e promovimit të kalendarit turistik veror, u bëri thirrje të gjithë ...

Rudina kundër Berishës: Koha të iki, të hapet PD dhe të zhvillohet një garë reale për lidershipin e ri

0
Rudina Hajdari, ish-deputete dhe vajza e Azem Hajdarit, thotë se është koha që Sali Berisha i cili një ditë më parë mori vulë...

Festë në selinë e PS-së për 33-vjetorin e themelimit, pjesë edhe Rama me Gramoz Ruçin

0
Në selinë rozë po mbahet një festë me rastin e 33-vjetorit të themelimit të PS. Në festë marrin pjesë deputetë, ministra, e f...

25-vjetori i Çlirimit, NATO për Kosovën: Puna jonë mbetet sigurimi i paqes dhe liria e lëvizjes pa dallim

0
Kosova sot ka festuar 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit, që simbolizon hyrjen e trupave paqeruajtëse të NATO-s në territorin e ...

Veliaj në Njësinë 4: PS forcë fituese në zgjedhjet e 2025. E vetmja parti që i përgjigjet pritshmërive të qytetarëve

0
Njësia 4 ishte ndalesa e radhës e drejtuesit politik të PS-së për qarkun e Tiranës, Erion Veliaj në vijim të turit e mirënjoh...

Takimi kokë më kokë i Begajt me Albin Kurtin! Presidenti: Shqipëri-Kosovë, një simbiozë që do të vazhdojë të ekzistojë

0
Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj zhvilloi në Prishtinë një takim me kryeministrin e Albin Kurti dhe më pas takimin dypal...

PS nuk arrin votat për rritjen e pagave të gjyqtarëve të Kushtetueses, disa socialistë vijojnë të jenë skeptikë

0
Edhe njëherë tjetër, Partia Socialiste nuk ka gjetur numrin e votave për rritjen e pagave të gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetue...

Berisha merr vulën, por PS i tregon vendimin e GJKKO

0
Prej 6 muajsh nuk ka shkelur në sallën e Kuvendit, por Sali Berisha u bë kryefjalë e debatit në seancë plenare, edhe këtë të ...