POLITIKE | Gazeta Koha Jone | Page 3

POLITIKE

Home POLITIKE Page 3

Begaj në Prishtinë: Shqipëria u hapi dyert vëllezërve të dëbuar! SHBA, BE dhe NATO mbështetësit më të fuqishëm

0
Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, këtë të mërkurë mori pjesë në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës në nderim të 25-v...

Zhvillohet Samiti Rinor i B40, Veliaj: “Po investojmë te punët e së ardhmes; Të rinjtë frymëzohen nga Tirana jonë”

0
Prej dy ditesh, në Tiranë, po zhvillohet Samiti Rinor i B40-ës. Dje, në çelje të punimeve të samitit, kryetari i Bashkisë së ...

Lindita Nikolla: Kosova e lirë, e pavarur, euroatlantike po ndërtohet me mbështetjen e partnerëve strategjikë të shqiptarëve

0
Lindita Nikolla: 25 vjet në historinë e një shteti nuk janë pak. Por një çerek shekulli të Republikës së një populli pë...

Ndahet nga jeta ish-kryebashkiaku i Elbasanit, Qazim Sejdini

0
Ish-kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare. Kanë qenë familjarët dhe të afërmi...

Berisha nxjerr në shitje në Amazone librin e tij: Nga “nongrata” tek persekutimi politik

0
Ish-kryeministri Sali Berisha, njëherësh kryetari i PD-së, Sali Berisha ka nxjerr në shitje në platformën “Amazone” librin e ...

Shtyhet gjyqi për Mediun, avokatët kërkuan riekspertim të dëmit ekonomik

0
Në Gjykatën e Posaçme është duke u zhvilluar gjyqi për Fatmir Mediun për dosjen “Gërdeci”. Avokatët e ish-ministrit të Mbr...

Bill Clintoni kujton bombardimet e NATO-s për çlirimin e Kosovës

0
Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka kujtuar ndërhyrjen e NATO-s, 25 vjet më parë për çlirimin e Kosovës. Në një vide...

Veliaj uron 33-vjetorin e PS: Krenar për rrugëtimin tonë

0
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, njëherësh dhe drejtues politik i qarkut ka uruar 33-vjetorin e themelimit të Par...

Deputetët zhvendosin sot seancën plenare, shkak ndeshjet e Kombëtares

0
Këtë të mërkurë, do të mbahet seanca e përjavshme plenare. Ndonëse ajo ishte parashikuar që të mbahej ditën e nesërme, Kuv...

DW: Cilët janë favoritët kryesorë në këtë Kampionat Evropian?

0
Nga Stefan Nester (DW) Kampionati Europian i Futbollit (KE) do të mbahet në Gjermani. Ne u përgjigjemi pyetjeve më të rënd...