Kuriozitete | Gazeta Koha Jone | Page 4

Kuriozitete

Home Kuriozitete Page 4

Marrëveshja e shekullit. Historia e tregtarit që bleu 150 euro një maskë dhe e shiti 4.2 milionë euro

0
Kjo do të mbetet marrëveshja e shekullit. Një tregtar bleu një maskë afrikane për 150 euro dhe ia besoi një shtëpie ankandesh...

Fjalët kyçe më të kërkuara nga shqiptarët në Google për vitin 2023

0
Specialist i teknologjisë, Tomi Kallanxhi, i ftuar në studion e “Wake Up” ka treguar kërkimet më të shpeshta në ‘Google’ gjat...

Ushqimet e shëndetshme që ju lënë pa gjumë natën

0
Darka është vakti më delikat i ditës pasi është hapi i fundit kur trupi përgatitet për gjumë. Është e ditur tashmë që ushq...

Disa kombinime që mund t’i konsumoni çdo vakt për humbjen e peshës

0
Për shumë njerëz humbja e peshës nuk është aq e lehtë sa thuhet. Mendimi se duhet të ndryshosh regjimin ushqimor dhe të pë...

Dekadë dashurie, letra e ndjerë e babait për ditëlindjen e vajzës

0
Nga Herion Mesi, gazetar DEKADË DASHURIE! Hersush, mbaje mend se sot është një ditë e veçantë, ndryshe nga të tjerat. Dhe...

Këto janë tri shenjat e horoskopit që do të nisin mbarë viti 2024

0
Astrologët paralajmërojnë se viti 2024 do të jetë plot me fat në biznes dhe dashuri sidomos për këto tri shenja të horoskopit...

Çfarë kërkuan më shumë njerëzit në Google për vitin 2023?

0
Google ka publikuar një përmbledhje të pyetjeve më të shpeshta të vitit 2023 që janë bërë në motorin e kërkimit. Në domeni...

Gjërat që duhet të bëni para se viti të përfundojë!

0
Koha ikën shumë shpejt dhe pas pak ditësh troket Viti i Ri. Para se të gjithë të rifillojnë jetën normalisht në janar, zak...

10 faktet të cilat nuk i keni ditur më parë për Krishtlindjet

0
Krishtlindja është një ndër festat më të festuara në botë. Kjo ditë e shënuar e cila simbolizon paqe, mirësi dhe dashuri cele...

Këto prej dheu janë shtëpitë e së ardhmes

0
Në Marok, një startup po ndërton shtëpi duke përdorur një material që gjendet kudo: dheun. Eco-dôme Maroc u themelua në vi...