Kuriozitete | Gazeta Koha Jone | Page 68

Kuriozitete

Home Kuriozitete Page 68

Është e pamundur që t’i bësh për vete këto shenja horoskopi

0
Ka njerëz që kanë kritere të larta kur gjejnë një partner, zgjedhin shumë, nuk bien dakord për kompromise dhe për këtë arsye ...

Nga studimet për financë në shofere autobusi, emigrantja shqiptare lë vendin për një jetë më të mirë në Zvicër

0
Teuta Mustafa është 31-vjeçarja shqiptare e cila la Kosovën për t’u bërë shofere autobusi në Zvicër. Një rast i rrallë ky ...

Irak/Kuzhinieri 25 vjeçar ndërron jetë pasi bie në enën e madhe me supë pule

0
Në një incident të tmerrshëm, një kuzhinier 25-vjeçar nga Iraku ra në një enë gjigante me supë pule, duke pësuar djegie të sh...

Zëri i Amerikës: A po vëzhgojnë planetet e tjera, Tokën?

0
Nga "Zëri i Amerikës" A e keni ndonjëherë ndjenjën sikur dikush po ju shikon? Kjo gjë edhe mund të bëhet nga dikush që ndo...

Pesë fruta verore që ndihmojnë në humbjen e peshës

0
Frutat janë një kategori ushqimore e rekomanduar nga shumica e dietologëve. Ato kanë vlera të larta ushqyese dhe janë zgjedhj...

Kina, video nga Marsi/ Publikohen pamjet e sondës Zhurong në planetin e kuq

0
Kina ka publikuar pamje të marra nga sonda e saj Zhurong në Mars, e cila po shëtit në sipërfaqen e planetit të kuq. Videot vi...

Problemi seksual që ka 76% e popullsisë

0
Një përmbledhje e studimeve të mëparshme të botuara në revistën BJU "International" thekson diferencën e madhe në vlerësimet ...

Besojeni ose jo! Personi i tretë më i pasur në botë, Elon Musk jeton në këtë shtëpi

0
Besojeni ose jo! Personi i tretë më i pasur në botë, Elon Lëvizja e fundit e Elon Musk tregon se si një nga personat më të...

Çifti fiton rekordin Guinness, zbuloni arsyen e pazakontë

0
James e Chloe Lusted janë konfirmuar nga komisioni i rekordeve Guinness si çifti i martuar me diferencën më të madhe të gjatë...

Misteri i “pusit të ferrit”, vrima gjigande në shkretëtirën e Jemenit, rreziku dhe demonët

0
Pusi i Barhutit, i cili gjendet në lindje të Jemenit, i njohur ndryshe si “Pusi i Ferrit”, konsiderohet një mrekulli e natyrë...