Ekonomi | Gazeta Koha Jone | Page 3

Ekonomi

Home Ekonomi Page 3

Marrëveshje bashkëpunimi mes Universitetit të Tiranës dhe Credins bank

0
Credins bank dhe Universiteti i Tiranës nënshkruan marrëveshjen e re të bashkëpunimit, për pasurimin e kurikulave të studentë...

Me sa blihen e shiten dollari dhe euro ditën e sotme, çfarë ndodh me monedhat e tjera

0
Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 97.3 lekë dhe shitet me 98.5 lekë. Monedha evropia...

Buxheti 2024, Banka e Shqipërisë: Skema e pensioneve po kërcënon qëndrueshmërinë ekonomike të vendit

0
Qëndrueshmëria ekonomike e Shqipërisë kërcënohet nga skema e pensioneve. Shqetësimin e ngriti Guvernatori i Bankës Qendrore, ...

Rama: Rritje pagash për 30 mijë mësues në vend

0
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se me buxhetin e ri të 2024, mësuesit do të përfitojnë rritje domethënëse të pagës. "MIR...

Banka e Shqipërisë prezanton strategjinë: Si të mbrohemi nga rreziku i ndryshimeve klimatike

0
Banka e Shqipërisë prezanton strategjinë e re për t'u mbrojtur nga rreziku i ndryshimeve klimatike, për tranzicionin drejt fi...

Jorida Tabaku: Nga buxheti 2024, shqiptarët fitojnë vetëm më shumë taksa dhe korrupsion

0
Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë buxheti i 2024 në mënyrë absolute nuk është në funksion të qytetarëve. ...

Komisioni i Ekonomisë mblidhet online, kalon në parim paketën fiskale 2024

0
Në Komisionin e Ekonomisë të zhvilluar në ‘Zoom’, janë miratuar katër projektligjet e paketës fiskale të vitit 2024. Vëmendje...

Shqipëri, bie këtë vit prodhimi i ullirit, dyfishohet çmimi i vajit

0
Prodhimi i ullirit këtë vit shënon rënie në Shqipëri dhe kjo po shoqërohet edhe me dyfishimin e çmimit të vajit të ullirit. ...

Përpunuesit Paralajmërojnë: Çmimi i vajit të ullirit do rritet, ka pak sasi

0
Fabrikat e prodhimit të vajit të ullirit këtë vit po përballen me ulje të sasisë së ullinjve që po përpunohen, në krahasim me...

Situata e përmbytjeve, rritet fondi për emergjenca/ Ndahen 5.4 mld lekë

0
Emergjencat civile do të marrin 5.4 mld lekë në vitin 2024. Fondi është 1 mld lekë më i madh se në vitin 2023, si përgjigje n...