Ekonomi | Gazeta Koha Jone | Page 2

Ekonomi

Home Ekonomi Page 2

Biznesmeni që mori avion charter për punonjësit e tij në ndeshjen Moldavi-Shqipëri (foto)

0
Nga Daniel Muçaku- Jemi mësuar në këto 32 vite të dëgjojmë se iks oligark apo ypsilon biznesmen i rëndësishëm u nis me cha...

Kursi i këmbimit valutor 19 nëntor 2023/ Euro dhe Dollari nuk surprizojnë!

0
Dollari amerikan blihet me 94.8 lekë dhe shitet me 95.9 lekë. Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.1 lekë. Paundi b...

Mira Murati në krye të kompanisë më të madhe botërore, OpenAI, që prodhon programin e inteligjencës artificiale ChatGPT

0
Bordi i kompanisë OpenAI, që prodhon programin e inteligjencës artificiale ChatGPT, njoftoi të premten se ka larguar bashkëth...

Ende 31% e shqiptarëve duan të emigrojnë, 18% me valixhe gati, shifrat më të larta në Ballkan

0
Ekonomitë e Ballkanit Perëndimor, sidomos Shqipëria duhet të alarmohet nga potencialet e larta të popullatës që kërkon të emi...

Me sa blihen e shiten dollari dhe euro ditën e sotme, çfarë ndodh me monedhat e tjera

0
Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet me 96.4 lekë. Monedha evropia...

Euro prek nivelin më të ulët që pas sezonit turistik, si këmbehet ditën e sotme

0
Monedha euro ka pësuar sërish rënie në kursin e këmbimit valutor në Shqipëri duke prekur nivelin më të ulët pas sezonit turis...

Po na vjedhin bukën e gojës, në kuptimin e plotë të fjalës!

0
E ndërsa shkenca ka arritur të prodhojë edhe mish në kushte laboratori apo të krijojë mjete me anë të Inteligjencës Artificia...

Jorida Tabaku: Ju thonë që ky është buxheti më i madh, por paratë shkojnë për PPP-të dhe koncesionet

0
Nga Jorida Tabaku Jeni duke dëgjuar çdo ditë që ky është “buxheti më i madh ndonjëherë” deri në lodhje dhe mërzitje! Por s...

Financimet nga buxheti i shtetit/ Më shumë fonde për Tiranën dhe Vorën, bashkitë e varfra të Veriut

0
Qeveria ka rritur financimet nga transferta e pakushtëzuar ndaj bashkive në vitin 2024, por për disa bashkia ku niveli i jete...

Monitor: Leku fiton pikë ndaj të gjitha valutave kryesore, Euro drejt kufirit të 104 lekëve

0
Leku e ka nisur këtë javë duke fituar pikë në kursin e këmbimit me valutat e tjera. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës...